AZ ÉV LEGNAGYOBB INGYENES ONLINE HÁZFELÚJÍTÁSI KONFERENCIÁJA

A FELÚJÍTOM A HÁZAM 2024 KONFERENCIA PROGRAMJA:

Görgess tovább és kattints arra az előadásra, amelyet szeretnél megnézni!
(Keresd a "megnézem" gombot!)
Fontos: Az előadások a kezdési időpontban aktiválódnak és 3 órán keresztül nézhetőek!
Lejárat után az előadások kizárólag a GOLD csomag megvásárlásával tekinthetőek meg korlátlan ideig!
(Részletekért görgess az oldal aljára!)

08:30 - 9:00

8:30 - 9:00

Bodnár György

Hogyan NE dobj ki milliókat az ablakon? A házfelújítás legnagyobb csapdái

Ez a rövidebb előadás a konferencia bevezetésének tekinthető. Miben rejlenek a házfelújítások legnagyobb csapdái, miért sétál bele oly sok építkező - és te hogyan tudod elkerülni őket?

09:00 - 10:00

9:00 - 10:00

Gulyás István

A felújítás előkészítése, finanszírozási modellek

Ennek az előadásnak az első felében is konkrét, valós felújítások tapasztalatait ismerheted meg. A második részben a felújítások lebonyolításának három lehetséges módját vesszük alaposabban szemügyre - előnyök és hátrányok szempontjából. (Generálkivitelező, saját szervezés, lebonyolító bevonása). Ennek kapcsán azt is osszeszedjük, hogy minek kell(ene) szerepelni egy felújítási szerződésben.

9:00 - 10:00

Banyó Zoltán

Jogszabályi elvárások, melyekkel nem árt tisztában lenned, mielőtt belevágsz

Mielőtt belevágunk egy házfelújításba, nagyon fontos tisztában lennünk a jogszabályi keretekkel! Az előadásban szó esik a felújítás során betartandó legfontosabb előírásokról, a felújítás és a korszerűsítés közötti különbségekről, a leggyakoribb csapdákról, melyekbe belelépve akár a teljes felújítás terv dugába dől. Főépítészi hivatalban dolgozó előadónk saját napi gyakorlatából is hoz tanulságos példákat, eseteket!

9:00 - 10:00

Selmeczi Róbert

Felkészülés a felújításra és finanszírozási modellek

A pénzügyi tervezés a házfelújítás előkészítésének sarkalatos része! Az előadásban áttekintjük azt, hogy milyen külső források állnak rendelkezésére annak, aki ma házfelújításba fog - és ami legalább ilyen fontos: szó esik arról is, hogy mire érdemes odafigyelni egyik vagy másik forrás igénybevételénél, hol tapasztalhatók a leggyakoribb csapdák! CSOK Plusz, falusi CSOK, falusi ÁFA, Otthonfelújítási támogatás, újra éledő lakástakarék, piaci hitelek, a hitelezési folyamat menete és buktatói - ezekről mind hallhatsz az előadásban!

10:00 - 11:00

10:00 - 11:00

Csomor Rita

Hogyan állj neki? A felújítási koncepció

Az átgondolt és megtervezett házfelújítás második lépése az ún. felújítási koncepció elkészítése/elkészíttetése, ami főleg akkor lehet nagyon hasznos, ha a felújítást több lépcsőre szétbontva tervezik. Ebben az előadásban a felújítás megkezdése előtt átgondolandó dolgokat, szempontokat vesszük sorra. Melyek az itt elkövetett leggyakoribb hibák? Mi is valójában a felújítási koncepció? Milyen energiahatékonysági elvárásoknak kell megfelelni akkor, ha házfelújításba és/vagy bővítésbe fogunk? Mi számít jelentős felújításnak? Az előadás végén jónéhány példát is hallhatsz arról, hogy miként lehetett volna súlyos százezreket, milliókat megtakarítani azzal, ha az építkezés ELEJÉN megfontoltabb döntések születnek!

10:00 - 11:00

Magyari Balázs

Mindennek az alapja: szakszerű állapotfelmérés 1.

A házfelújítások egyik leggyakoribb hibája, a felesleges pénzkidobás egyik leggyakoribb oka, hogy a munkálatok megkezdése előtt elmarad az alapos állapotfelmérés. De mit is takar ez a fogalom? Kiknek lehet rá feltétlenül szüksége? Mit várhatunk/várjunk el egy állapotfelméréstől? Hogyan befolyásolhatja az állapotfelmérés a felújítás során kitűzendő célokat és hogyan segíthet akár több millió forint megtakarításában? Mindez sok, valós esetekből vett képpel és videóval szemléltetve!

10:00 - 11:00

Kékesy Péter

Az utólagos homlokzati hőszigetelés kulisszatitkai

Az utólagos homlokzati hőszigetelés talán a leggyakoribb felújítási terület. Ebben az előadásban megpróbáljuk összefoglalni mindazt a tudást, amire megrendelőként szükséged lehet egy ilyen munka során! U-érték és lambda-érték közötti különbség, milyen vastag szigetelést válasszunk, dunsztba zárjuk-e a házunkat a szigeteléssel, miért érdemes rendszerként tekinteni a homlokzati szigetelésre, mi a rendszergarancia, mik az egyes vödrös vakolatok közötti különbségek, veszélyezteti-e a harkály, az alga és a pók a szigetelést? Csak néhány izgalmas kérdés, melyre - sok egyéb hasznos infó mellett - az előadásból választ kapsz!

11:00 - 12:00

11:00 - 12:00

Kömkel

Mindennek az alapja: szakszerű állapotfelmérés 2.

Mielőtt belevágunk egy nagyobb felújításba, mindig kezdjük az állapotfelméréssel, ami egyszerre mutathatja meg házunk (vagy a megvásárolni kívánt ház) gyenge pontjait és elérendő céljaink realitását! Ez az előadás ehhez a jótanácshoz szolgál számtalan, a valós életből vett képes és videós példával! Lesz itt szó tetőproblémákról, födémproblémákról, padlóproblémákról, szigetelésproblémákról, nyílászáró-problémákról - miközben arra is kapsz titkos jótanácsokat, hogy mi legyen gyanús egy házvásárlási folyamat során!

11:00 - 12:00

Dvorák Andrea

Vizesedési problémák megszüntetése egy kevésbé ismert módszerrel

A falak vizesedése az egyik leggyakoribb probléma és felújítási ok/kényszer. A videóban az utólagos vízszigetelés egy kevéssé ismert módszerét mutatjuk be, ami azt az alapelvet követi, amivel a mai műanyag és bitumenes lemezeket nem ismerő elődeink is használtak! A három kulcsszó: távoltartás, szellőztetés, elvezetés. A képekkel és példákkal bőségesen ellátott előadásból ráadásul közelebbi ismeretségbe kerülhetsz a drénlemezekkel is!

11:00 - 12:00

Forró Sándor

Tetőcsere . mikor és hogyan?

Hogy néz ki egy mai tetőszerkezet felépítése, rétegrendje és mi az egyes szerkezeti összetevők szerepe? Ennek megértése alapvető jelentőségű, amikor egy régi tetőszerkezetet szeretnénk korszerűsíteni! De mit érdemes tenni, mielőtt belevágunk egy tetőcserébe, tetőkorszerűsítésbe? Mit jelent egy tető állapotfelmérése? Mit jelent a hideg- és melegtető fogalma? Kell-e deszkázat egy mai tetőbe? Milyen az ideális átszellőztetés? Hogyan készüljünk fel napjaink özönvízszerű esőire az esővíz-elvezető rendszer korszerűsítésével? Ilyen és ehhez hasonló izgalmas témákról hallhatsz ebben az előadásban - egy fémlemez fedésű tetőfelújítás kapcsán, sok-sok képpel megfűszerezve!

12:00 - 13:00

12:00 - 13:00

Haraszti László

Mit tehetünk, ha vizesedik a ház?

Vizesedő pince, vizesedő falak, vizesedő lábazat és ebből adódó szerkezeti és penészesedési gondok - a leggyakoribb problémáknak számítanak családi házaknál is. De mi okozza ezeket a gondokat, hogyan lehet azonosítani az okokat és hogyan lehet orvosolni őket? Az előadásban ezen túl kiemelt szerep jut a magyar építkezések egyik "állatorvosi lovának" tartott teraszszigetelési problémáknak is.

12:00 - 13:00

Monostori Gábor

Nyílászáró-csere: a felújítás egyik legkomplexebb döntése

A homlokzat szigetelése mellett a nyílászárók cseréje tekinthető a legtipikusabb felújítási, korszerűsítési célnak. De hogyan, milyen szempontok alapján válasszuk ki a nekünk megfelelő nyílászárót? (A kérdés messze túlmutat a fa vagy műanyag dilemmán!) Mire kell figyelemmel lenni a csomópontok kialakításánál? Hogyan illeszthető bele az Otthonfelújítási támogatásba a nyílászáró-csere?

12:00 - 13:00

Veres Zoltán

Egy Kádár-kocka felújításának tapasztalatai

A nagyjából egyféle mintát követő ún. "Kádár-kockák" felújítása az egyik legtipikusabb felújítási cél ma Magyarországon. Ebben a videóban egy ilyen "típusú" ház teljes, komplex felújításának részleteibe kapsz betekintést - rengeteg képpel alátámasztva! A videó végén egy komplett költségkimutatást is megmutatunk, de előtte még részletesen szó lesz a födémcseréről, a belső szerelésekről, a felületfűtés kialakításáról, a padlófelújításról, és a hőszivattyús fűtéskorszerűsítésről, Rengeteg gyakorlati tapasztalattal lehettek gazdagabbak, melyek nem csak Kádár-kockák felújításánál lehetnek hasznosak!

14:00 - 15:00

14:00 - 15:00

Versits Tamás

Fűtéskorszerűsítési lehetőségek egy családi házban

"Régi fűtési rendszerek adaptációja hőszivattyúra illetve hybrid megoldásokra" - szól ennek az előadásnak az alcíme. Először a fűtőteljesítmény kerül nagyító alá: milyen módokon adódik le a fűtőteljesítmény különböző hőleadási módok esetén és hol érhetőek tetten leggyakrabban a veszteségek. (Ezek megszüntetése a legegyszerűbb felújítás!) Mekkora VALÓJÁBAN a házunk hőigénye? Milyen hőtermelőkkel állítható elő a fűtési hőigény és mi ezek között a különbség? Mit okoz a túlméretezés és az alulméretezés? Reális alternatíva egy mai felújítás esetén a gázfűtés? Hogyan kombinálható a meglevő gázfűtés egy új hőszivattyúval? Mi lehet ezen megoldás előnye? Milyen egy "ideális" hőszivattyú - és hogyan találjunk rá? Ilyen izgalmas témákról hallhatsz ebben az előadásban!

14:00 - 15:00

Kovács István

A szellőztetés szükségessége és lehetséges módjai egy felújított házban

Sajnos a jól sikerült hőszigetelés azzal is jár, hogy légtömörré tesszük a házunkat, amiből egyenesen következik, hogy a légcsere biztosításáról nekünk kell gondoskodni. (Régen ezt remekül "szolgálták" a ház tömítetlenségei...) Ha az ablaknyitogatásnál komfortosabb megoldást keresünk, akkor kerülnek szóba a gépi szellőztetési megoldások. Az előadásból megismerheted a gépi szellőztetés különböző műszaki megoldásait, ami viszont most különleges megközelítést jelent, hogy azon a szemüvegen keresztül elemezzük a rendszereket, hogy miként építhetők be utólag, egy házkorszerűsítés során! Ilyen izgalmas műszaki megoldásokról hallhatsz: elszívásos szellőztetés, elszívásos központi szellőztetés, hibrid szellőztetés, regenerációs szellőztetés, központi hővisszanyerős szellőztetés.

14:00 - 15:00

Rezsnyák Péter és Rezsnyák Áron

Egy 200 éves ház megújításának folyamata

Lehet-e egy régi, vagy éppen nagyon régi házból mai, modern, komfortos és energiatakarékos otthont faragni? És ha igen, mennyiből, hogyan? Nem lenne-e könnyebb egész egyszerűen lebontani és egy újat építeni a helyére? Talán az egyik leggyakoribb építkezői dilemma. (Ami szakemberek számára ugyanúgy érvényes!) A videóban egy konkrét példán követheted végig egy ilyen régi ház felújítását - első kézből, a tulajdonostól. Szó esik motivációról, célokról, a lehetőségek áttekintéséről, magáról a tervezési, előkészítési folyamatról, a választott műszaki megoldásokról, a megvalósítás nehézségeiről és az azóta megélt tapasztalatokról. (Azaz arról, hogy megérte-e!)

15:00 - 16:00

15:00 - 16:00

Wiesner György

Szárazépítési megoldások a házfelújításnál

Minél kevesebb nedvességet viszünk be a házba a felújítás során, annál gyorsabb, annál "tisztább" lehet a beruházás. Ez a videó egyfajta mini tanfolyam a szárazépítés, a szerelt technológiák témakörében! Szó esik a gipszkartonok különböző fajtáiról, ezek jellemző tulajdonságairól és beépítésük apró műhelytitkairól. Tetőtér beépítés, szárazvakolat, szerelt válaszfal, álmennyezet, szárazaljzat, álpadló - ilyen izgalmas témák miatt (is) érdemes végignézni ezt az előadást!

15:00 - 16:00

Kopanecz Gábor

Esettanulmány: Bontani vagy felújítani?

Megéri-e belevágni egy régi ház felújításába vagy érdemesebb lebontani és egy újat építeni helyette? Az egyik legtipikusabb építkezői dilemma... A videóban egy példaértékűen végigvitt, bővítéssel egybekötött házfelújítást mutatunk be részletesen (a komolyabb zsákutcákkal együtt!), a végén pedig megpróbálunk abban is mérleget vonni, hogy megérte-e!

15:00 - 16:00

Simon Attila és Bodó Péter

Hogyan lehet "okos otthont" varázsolni egy felújított házból?

Okos otthon vagy okosotthon? Szinte biztos, hogy a következő évek egyik slágerterülete lesz a családi házak okos automatizálása. De mit is takar ez a kicsit misztikus, kicsit már-már elcsépelt fogalom? Miben segíthetik a mindennapi életünket és házunk energiatakarékosságát az okosotthonos megoldások? És ami talán az egyik legfontosabb kérdés: utólag, például egy korszerűsítés során kiépíthetők-e ezek a megoldások egy régi házban is? A válasz igen, és az előadásból az is kiderül, hogy miként érdemes ezt megvalósítani!

16:00 - 17:00

16:00 - 17:00

Radev Gergő

Vályogházok felújítása

Magyarországon közel 700.000 vályogház vár felújításra! De miben is különbözik a vályog, mint építőanyag más anyagoktól? Milyen egy tipikus vályogház szerkezeti felépítése és mivel számoljunk, ha belevágunk egy ilyennek a felújításába? Mit érdemes ellenőrizni a felújítás előtt? Mi egy vályogház korszerűsítésének javasolt menete? Mi a felújítás 5 aranyszabálya és melyek a vályogházakkal kapcsolatos legtipikusabb tévhitek?

16:00 - 17:00

Haluska Zoltán és Lendvay Gábor

Napelemes beruházások az új szabályozás tükrében

2023-ban drasztikusan megváltoztak a napelemes rendszerek által termelt energia elszámolási szabályai: a korábbi éves szaldó elszámolást felváltotta a bruttó elszámolás. Ettől még egy napelemes rendszer kiépítése továbbra is megfontolandó felújítási cél lehet, de egy mai telepítés esetén alapvetően másként kell gondolkodni és tervezni, mint akár egy-két évvel ezelőtt! Arról nem is beszélve, hogy a változás keményen érinti a korábban napelemes rendszert kiépítőket is, akik számára így meglevő rendszerük korszerűsítése lesz majd egy óhatatlan felújítási terület. Az előadásban megismerheted a szaldós és bruttó elszámolás közötti gyakorlati különbséget, és azt az új szemléletet, ami alapján ma a legköltséghatékonyabban építheted ki a magad rendszerét!

16:00 - 17:00

Bíró András

Az egyik leggyakoribb felújítási cél: padlásból tetőtéri otthon

A házfelújítások kérdés- és problémaköre nem csak idehaza égető, de egész Európában. Sokféle kísérlet zajlik arra, hogy miként lehetne "tipizálni" a felújításokat, hogyan lehetne olyan "használati útmutatót" adni az építkezők kezébe, melynek segítségével "garantáltan" jól sikerülhet a felújítás. Az előadásban két konkrét, megvalósult házfelújítási példát látsz majd, melyeknél a felújítás deklarált elvek, pontosabban 7 alapelv mentén zajlott. Az egyik példában egy ikerház egyik felét újították fel (jól össze lehetett hasonlítani az eredményeket az érintetlenül hagyott épülettel), a másikban egy többé-kevésbé "Kádár kockának" tekinthető ház felújításába pillanthatsz bele alaposabban!

17:00 - 18:00

17:00 - 18:00

Kiss Balázs

Fürdőszoba felújítás

Ez az előadás egyfajta mini-tanfolyamnak is megfeleltethető: hogyan újítsuk fel hidegburkolattal a fürdőszobánkat? Mi mindent kell átgondolnunk és eldöntenünk, mielőtt belevágunk? Mire terjedjen ki a tervezés előtti állapotfelmérés - és milyen módszerek vannak a kiindulási állapot minél pontosabb meghatározására? Hogyan készítsük el a felújítási koncepciót? Az előadás - sok képpel fűszerezve - végigvezet a felújítás teljes folyamatán, az alapfelület kialakításától kezdve, az alapozáson, a vízszigetelésen és a burkoláson át egészen a fugázásig. Közben szó esik azokról az új, kész, rendszerszintű megoldásokról is,melyek a felület előkészítését könnyítik meg és teszik egyszerűbbé, biztonságosabbá.

17:00 - 18:00

Szabó-Vedress Krisztina

Amikor belülről is megújul a ház: házfelújítás a praktikum fényében

Bár viszonylag ritka, hogy valaki azért kezdjen komplex felújításba, mert szeretné teljesen megújítani az őt körülvevő tereket (bár ez sem ördögtől való, pláne ha az élethelyzetben áll be nagyobb változás), de - bár sokan nem gondolnak rá - egy energetikai felújításnak is lehetnek fejtörésre okot adó lakberendezési vonzatai. Ez az előadás ezekre az esetekre hoz számos példát, miközben az előadás végén olyan tippek is előkerülnek, melyek segítségével költségtakarékosan lehelhetünk új életet régi otthonunkba! Az előadásban szó esik arról, hogy milyen kihívásokkal találhatjuk szembe magunkat egy nyílászáró-csere után, hogyan újíthatjuk meg otthonunk világítását és milyen belső árnyékolási lehetőségek vannak, ha nem akarjuk feltétlenül cserélni a külső árnyékolókat.

SZERETNÉD KORLÁTLAN IDEIG VISSZANÉZNI AZ ELŐADÁSOKAT? VÁLASZD A GOLD CSOMAGOT
ÉS NE MARADJ LE EGYETLEN ELŐADÁSRÓL SEM!

GOLD CSOMAG

29990Ft
19 990 Ft
  • A konferencia 25 előadásának felvétele korlátlan utólagos visszanézhetőséggel
  • Minden előadás teljes, vágatlan felvétele. (A konferencián 1 órás időkorlátot kaptak a felvételek.)
  • Több mint 25 órányi értékes tartalom a felújítás szinte minden területéhez kapcsolódóan
  • Ajándék Felújítom a házam Magazin
  • Részvételi lehetőség 5 csoportos konzultáción a konferenciát követően - a konferencia legnépszerűbb témáiban
  • Ingyenes belépő a Bau Budapest Expo október 4-i Mesterek napjára
  • A konferencia előtti, Otthonfelújítási támogatás témában szervezett Kérdezz-felelek teljes felvétele
Most -33%

Fontos! A Konferencia after kedvezmény csak 2024. szeptember 30-ig él! 

A GOLD CSOMAG MEGRENDELÉSE

BIZTONSÁGOS VÁSÁRLÁS:

TUDNIVALÓK: